Przeszczep włosów u kobiety

 

Wypadanie włosów i łysienie to problemy, które dotykają nie tylko mężczyzn. Dla wielu osób przerzedzające się włosy wywołują silny stres psychiczny, zwłaszcza wśród kobiet. Przeszczep włosów u kobiet daje przekonujące rezultaty w przypadku niektórych form wypadania włosów.

Przeszczep włosów u kobiet – kiedy warto podjąć leczenie?

Szczególnie kobiety cierpią z powodu przerzedzonych włosów, łysienia i cofających się linii włosów, które się rozwijają, ponieważ pełne włosy są jedną z najbardziej rozpowszechnionych cech klasycznej kobiecości. Przyczyny wypadania włosów i łysienia u kobiet mogą być różnorodne – przyczyną wypadania włosów u kobiet w każdym wieku mogą być predyspozycje genetyczne, przyczyny hormonalne czy medyczne.

Potencjalnymi kandydatami do zabiegu odtwórczego włosów są kobiety, które utraciły włosy z powodu łysienia trakcyjnego (niehormonalnego) lub łysienia brzeżnego. Przeszczep włosów może przynieść korzyści kobietom z łysieniem podobnym do łysienia typu męskiego, a także kobietom, które doświadczają wypadania włosów w wyniku urazów – na przykład po oparzeniach, bliznach powypadkowych i oparzeniach chemicznych.

Przeszczep włosów dla kobiet – sposób na uzyskanie pewności siebie

Bez względu na kulturę i modę, gęste, bujne włosy są oznaką młodości, piękna i witalności. Fakt, że mężczyźni są dotknięci wypadaniem włosów, jest dobrze znany i do pewnego stopnia akceptowany społecznie – łysi mężczyźni to „normalne” zjawisko społeczne. Jednak kobiety również cierpią na wypadanie włosów – wbrew pozorom nawet częściej, niż mogłoby się wydawać. Wypadanie włosów dotyczy to około co trzeciej kobiety w wieku 25 lat i starszych oraz prawie 40% kobiet w wieku około 50 lat.

Ponieważ przeszczep włosów u kobiet jest tematem tabu, nie tylko cierpią z powodu ograniczeń estetycznych, ale często czują się pozostawione same sobie i czują się nieatrakcyjnie. Przeszczep włosów u kobiet może w takich sytuacjach pomóc w sposób zrównoważony i długoterminowy oraz uratować wiele emocjonalnego smutku. Po udanym leczeniu pacjentki często zgłaszają większą pewność siebie, nową radość z wyglądu i pewną siebie postawę.

JAK CI POMOŻEMY

O NAS

Jesteśmy firmą specializującą się w przeszczepach włosów w Turcji.

Do przeszczepu włosów szpital Clinacana wykorzystuje dwie nowoczesne metody – FUE i DHI. Stres, zaburzenia hormonalne, choroby środowiskowe lub geny – wszystko ma wpływ na utratę włosów. Nasze przeszczepy włosów są skierowane dla wszystkich pacjentów, niezależnie od płci. Należy pamiętać o różnych kryteriach, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniej metody leczenia.

FUE to technika przeszczepu włosów, która została opracowana podczas wprowadzania nowoczesnych technologii do implantacji włosów i umożliwia niewykrywalny i intensywny przeszczep włosów.

Bezpośrednia implantacja włosów (DHI), zwana również przeszczepem nieogolonych włosów, jest najbardziej zaawansowaną techniką przeszczepiania włosów. DHI zapewnia pełną i pełną kontrolę kąta, kierunku i głębokości wszczepienia pojedynczego mieszka włosowego, aby efekt wyglądał jak najbardziej naturalnie przez cały czas.

Poprawiamy jakość życia i gwarantujemy bezproblemowy transfer na terenie Turcji, pobyt w hotelu 4****, opiekę polskojęzycznego tłumacza, zabieg transplantacji włosów, bezpłatne konsultacje. Sprawdź cennik i efekty u naszych zadowolonych klientów

ZRÓB PIERWSZY KROK

Zrób pierwszy krok - Umów się na DARMOWĄ konsultację:Ochrona danych osobowych

CENNIK PRZESZCZEP WŁOSÓW

Każdy pacjent Meditravel otrzymuje po zabiegu przeszczepu włosów pakiet o wartości 500 PLN, który zawiera:

Kosmetyki do pielęgnacji skóry głowy

– Zestaw leków

– Kapelusz do ochrony skóry głowy przed słońcem

– Poduszkę do spania

– Opaskę zmniejszajacą opuchliznę

 

DARMOWA KONSULTACJA

Wypełnij formularz i dodaj zdjęcia, a otrzymasz darmową wycenę przeszczepu włosów. Wycena zawiera informacje na temat ilości graftów, planu wyjazdu oraz przebiegu pobytu w naszej klinice.Ochrona danych osobowych

FAQ

1. W jakich przypadkach wykonuje się zabieg przeszczepu włosów metodą mikro FUE?
Wskazaniami do wykonania przeszczepu włosów metodą mikro FUE są: łysienie androgenowe, łysienie bliznowaciejące, łysienie pourazowe, łysienie po oparzeniach, blizny, ubytki owłosienia w okolicy brwi, wąsów, brody, ubytki owłosienia okolicy łonowej.
2. Czy pozostanę z bliznami po przeszczepie włosów?
Przy użyciu techniki DHI po przeszczepie włosów nie widać żadnych blizn na obszarach z których pobierane są mieszki włosowe. Technika mikro FUE pozostawia jedynie drobne i rozproszone mikro blizny (hypopigmented or hyperpigmented) praktycznie niewidoczne, pozwala to na możliwość noszenia bardzo krótkich włosów w przyszłości. W kazdej z tych metod u pacjentów mogą być widoczne  czerwone kropki i lekkie siniaki natychmiast po ekstrakcji przeszczepów, które ustępują po zabiegu. Zaletą metod mikro FUE i DHI jest również krótki czas rekonwalescencji.
3. Czy będę odczuwał ból podczas i po przeszczepie?
Zabieg przeszczepu włosów jest bezbolesny. Pacjent może odczuwać jedynie delikatny dyskomfort podczas podawania znieczulenia. Większość pacjentów Meditravel nie odczuwało żadnego dyskomfortu ani bólu zarówno podczas zabiegu, jak i w późniejszych dniach.
4. Jak długo trwa zabieg przeszczepu włosów?
Zabieg przeszczepu włosów trwa z reguły od 6 do 12 godzin z przerwami na posiłek. Większość pacjentów odpoczywa w tym czasie oglądając filmy lub słuchając muzyki. Niektórzy nasi pacjenci w czasie zabiegu nawet zasypiają.
5. Ile włosów można przeszczepić podczas zabiegu?
W czasie zabiegu przeszczepu włosów pobieramy przeszczepy potrzebne do pokrycia obszaru utraty włosów w zależności od dostępności włosów w obszarze dawczym. Z reguły jest to między 3000-3500 do nawet 5000 graftów w przypadku bardzo dobrego obszaru dawczego. Każdy graft ma pomiędzy jednym a czterema włosami, stąd zabieg przeszczepu 5000 graftów to 10000 – 12000 pojedynczych włosów.
6. Ile czasu upłynie zanim zauważę różnicę po transplantacji włosów?
W najbliższych tygodniach po przeszczepie włosów, nowe przeszczepione włosy będą na zmianę rosnąć i wypadać. Nie ma się czym martwić, jest to całkowicie normalne. Ważne jest to że nowe korzenie włosów są osadzone w skórze głowy. Pierwsze nowe włosy rosną już od 3-4 miesiąca od zabiegu, największy przyrost będzie widoczny  po upływie około 6 miesięcy. Pełne efekty będą widoczne od 9 do 12 miesięcy po przeszczepie.
7.Ile czasu potrzebuję na powrót do pracy?
Zaleca się, aby powrót do pracy nastąpił dopiero 2-3 dni po zabiegu. Jeśli pacjent wykonuje ciężką prace fizyczną zaleca się dwutygodniową przerwę. Należy unikać aktywności fizycznej i wysiłku, wskazane jest unikanie miejsc, w których istnieje zwiększone ryzyko infekcji skóry głowy (np. basen). Po upływie dwóch tygodni można rozpocząć aktywność fizyczną o niskiej intensywności, a po trzech tygodniach dozwolona jest już aktywność o wysokiej intensywności. Większość naszych pacjentów powraca do normalnego życia i pracy po kilku dniach od przeszczepu.
8. W jakim języku będę komunikować się z lekarzem i personelem Kliniki?
Zapewniamy opiekę polskiego przedstawiciela podczas pobytu w Turcji. Ponadto cały zespół naszej Kliniki mówi biegle w języku angielski.
9. W jaki sposób przygotować się do zabiegu przeszczepu włosów?
10 dni przed zabiegiem należy przestać przyjmować aspirynę i środki przeciwzapalne oraz na 4 dni poprzedzające zabieg przestać pić alkohol. Przed zabiegiem każdemu pacjentowi zostaje wykonana analiza krwi oraz konsultacja z chirurgiem mająca na celu decyzję dotyczącą poziomu czołowej linii włosów. Szczegółowe zalecenia zostają wydane pacjentowi po konsultacji online.
10. Jakie są przeciwskazania do zabiegu?
Przeciwskazaniami do zabiegu są: zaawansowana cukrzyca, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, choroby zapalne skóry głowy, łysienie plackowate, zaburzenia krzepnięcia krwi, uczulenie na środki znieczulające, choroba nowotworowa.
11. Co to jest obszar dawczy?
Wypadanie włosów w łysieniu androgenowym przebiega według określonego wzorca. Osoby dotknięte łysieniem (zwłaszcza mężczyźni) tracą włosy przede wszystkim nad linią czoła i na szczycie głowy. Włosy po bokach i z tyłu głowy nie mają tendencji do wypadania, czasem są nawet bardzo gęste. Mieszki włosowe na tych obszarach są znacznie mniej zagrożone szkodliwym działaniem DHT (dihydrotestosteron – hormon androgenowy). Stąd z obszarów dawczych, pobiera się włosy wraz z mieszkami i otaczającą je tkanką. W większości przypadków włosy są pobierane w okolicy potylicznej. W rzadkich przypadkach włosy pobierane są z ciała by dodatkowo zwiększyć gęstość przeszczepu.
12. Jak długo trwa pobyt pacjenta w Stambule?
Minimalny okres pobytu w Stambule to 3 dni, czyli 2 noce. Dla komfortu pacjenta, w cenie każdego z oferowanych przez nas pakietów jest zagwarantowany pobyt w pokoju dwuosobowym. Można zabrać z sobą osobę towarzysząc, która będzie wsparciem dla pacjenta w czasie jego pobytu w Turcji.
12. W jaki sposób należy chronić miejsce przeszczepu?

W pierwszych dniach po zabiegu trzeba zachować szczególną ostrożność, aby nie uszkodzić przeszczepionych włosów poprzez np. nadmierne potarcie. Po zabiegu zostanie pacjentowi założona specjalna opaska, która ma na celu redukcję obrzęków wokół głowy. Dla ochrony głowy przed słońcem pacjent otrzyma kapelusz, który należy nosić przez około 3 dni. Wydane zostaną również zalecenia pozabiegowe, zestaw kosmetyków do pielęgnacji skóry głowy i leki.

Adres

Meditravel Sp. z o.o.

al. Jana Pawła II  27

00-867 Warszawa

NIP: 5272897477

× WhatsApp